Sortiment

Maziva

Maziva logo SKF

Odkaz na SKF maziva najdete zde

IA 8048

IA 8048 – antizadírací syntetické mazivo na bázi mědi. Vysoká teplotní odolnost až 1100 °C a tlaková odolnost 4800 N umožňují využití v extrémních podmínkách. Výborný pro mazání elektrických spojů, kontaktů a šroubení, kde vede elektrický proud, konzervace a mazání závitů uzavíracích šoupat, šroubových spojů parních vedení, vstřikových trysek, brzdových mechanismů, silových převodů, čepů stavebních, zemědělských a lesních strojů a všech kluzných ploch. Teplotní odolnost – 20°C + 1100°C.

IA 8038

IA 8038 – jemná vzlínavá vazelína vytěsňuje vodu a přilne i na vlhký povrch. Maže čerpadla, pumpy, ventily, ložiska, kladky, uzavírací šoupátky a převody.
Teplotní odolnost -30°C + 180°C.

IA MG1

IA MG1 – univerzálně použitelný tuk z minerálního oleje bez tuhých maziv s vysokozátěžovou složkou ochrany kovů, kde na povrchu třecích ploch vytváří téměř okamžitě vysoce kluzný a pevný ochranný film s velkou nosností, pro extrémní vysoká zatížení (3150 N) a minimálním opotřebení (0,6 mm). Velmi dobrá přilnavost, stabilita při vysokých otáčkách (DN 500 000). Vynikající antikorozní ochrana.
Výrazně snižuje mazací cykly, hlučnost a tím snižuje náklady.
Kompatibilní s “O” a “X” kroužky. Největší použití je tam, kde standardní maziva nedostačují vystaveným parametrům (tlak, teplota, vlhké prostředí, otáčky, atd.). Zaručuje vrstvu s konstantní tloušťkou a sourodým vzhledem. Neobsahuje SILIKON.
MG 1 je hlavně určen pro aplikace ve strojírenském a zemědělském průmyslu, kde se používá jako velmi přilnavé, vodě a tlaku odolné multifunkční mazivo. MG 1 je doporučen pro mazání v náročných a vlhkých provozech a tam, kde se vyskytuje možnost kontaktu s vodou. Je slučitelný s většinou plastů, elastomerů a gum.

IA SIG 350

IA SIG 350 – je vysoce chemicky odolné mazivo. Odolává slané vodě, kyselinám, alkáliím, páře, rozpouštědlům a detergentům. Nemá bod skápnutí. Teplotní odolnost je – 150 až + 350 °C (krátkodobě + 450 °C). Díky těmto extrémním vlastnostem je použití velmi široké : pro mazání ložisek, kluzných ploch a ozubených převodů, které pracují za vysokých teplot, při nichž běžné druhy maziv ztrácejí své mazací schopnosti. Lze jej použít např. pro vozíky tunelových pecí v keramickém a cihelném průmyslu, ložiska a převody v sušárnách, kotelnách, hutích a jiných horkých provozech. PT SIG je určen na ochranu silně namáhaných částí, jako jsou brzdová obložení proti poškození sněhem, mrazem, silniční solí, může být také použit na ochránění vnějších částí elektrické výzbroje, zámků, dveřních pantů a je perfektní na pohyblivé části strojních zařízení, jako je dopravní systém (pásový systém, systém dopravníku, kuličkových a válečkových ložisek).