Sortiment

Průmyslová chemie

IA 101

IA 101

Zajišťování a těsnění šroubových spojů

Nízkopevnostní zajišťování šroubů. Snadno rozebiratelné spoje na malých i na velkých závitech.

Doporučeno pro M12 – M36

Balení 50g, 250g

Parametry 
spára0,1 mm
Moment odtržení4 –  8 Nm
Barvapurpurová
Teplotní odolnostod – 55°C do +150°C

IA 103

Zajišťování a těsnění šroubových spojů

Středněpevnostní zajišťování šroubů s rychlým vytvrzením, vhodné i na zaolejované povrchy.

Doporučeno pro M 5-M12

Balení 10g, 50g, 250g

Parametry 
spára0,2 mm
Moment odtržení20 – 7 Nm
Barvamodrá
Teplotní odolnostod – 55°C do +150°C

IA 105

Vysokopevnostní zajišťování šroubových spojů

Vysoká pevnost zajištění pro šroubové spoje na strojních zařízení, které se za normálních okolností nemusejí rozebírat. Vytváří obtížně rozebíratelné spoje.

Doporučeno pro M5 – M36

Balení 10g, 50g, 250g, 1000g

Parametry 
spára0,15 mm
Moment odtržení27 – 35 Nm
Barvačervená
Teplotní odolnostod – 55°C do +150°C

IA 201

Hydraulické trubkové těsnění

Nahrazuje pevná těsnění (koudel, teflonové pásky, apod.) na závitech hydraulických trubkových spojů. Odolává vysokým tlakům a hydraulickým kapalinám. Snadná montáž i demontáž. Nevyžaduje velký dotahový moment, šetří spojovací materiál.

Balení 10g, 50g, 250g, 1000g, 5kg

Parametry 
Tlaková odolnost70 N/mm2
Moment odtržení27 – 35 Nm
Barvahnědá
Teplotní odolnostod – 55°C do +150°C

IA 303-015

Vysokopevnostní spojování válcových dílů do spáry 0,15 mm

Vysoká pevnost, nízká viskozita. Určen pro malé spáry, kde vymezuje vůle při montáži hnacích kol, řemenic, ložisek, setrvačníků a ostatních válcových spojů. IA 303-015 je jednosložkové anaerobní lepidlo střední viskozity. Zajišťuje zvláště vysokopevnostní spojení suvných a lisovaných válcových částí tam, kde se vyžaduje vysoká spolehlivost. IA 303-015 rychle a spolehlivě vytvrzuje na většině kovových povrchů a těsní vůči většině průmyslových kapalin. Vytvrzení může být urychleno použitím aktivátorů AC 64. Vysokopevnostní lepidlo IA 303-015 těsní vůči propouštění a zabraňuje korozi. Odolává únavě materiálu.

Balení 10g, 50g, 250g, 1000g, 5kg

Parametry 
Spára0,1 mm
Pevnost21 N/mm2
Barvazelená
Teplotní odolnostod – 55°C do +150°C

IA 303-03

Vysokopevnostní spojování válcových dílů do spáry 0,3 mm

Vyšší viskozita a maximální pevnost spoje. Umožňuje vymezit větší vůle při montáži ložisek, ozubených kol, řemenic a mnoha dalších válcových spojů. Je ideální pro opravy a repasování převodových mechanismů a strojních zařízení.
IA 303-03 je jednosložkové vysokopevnostní anaerobní lepidlo střední viskozity. Zajišťuje zvláště vysokopevnostní spojení suvných a lisovaných válcových částí tam, kde se vyžaduje vysoká spolehlivost. Také se může použít na vysokopevnostní těsnění šroubových a hydraulických spojů. Vysokopevnostní lepidlo IA 303-03 těsní vůči propouštění a zabraňuje korozi. Odolává únavě materiálu. IA 303-03 rychle a spolehlivě vytvrzuje na většině kovových povrchů a těsní vůči většině průmyslových kapalin. Vytvrzení může být urychleno použitím aktivátoru AC 64.

Balení 10g, 50g, 250g, 1000g, 5kg

Parametry 
Spára0,3 mm
Pevnost28 N/mm2
Barvazelená
Teplotní odolnostod – 55°C do +150°C

IA 305

Vysokoteplotní +230°C a vysokopevnostní spojování válcových dílů do spáry 0,4 mm

Vysoká teplotní odolnost rozšiřuje možnosti použití v náročných podmínkách při montáži všech válcových spojů. Pastovitá konzistence umožňuje nanášení v každé pozici, protože produkt nestéká a dokáže vyplnit velké spáry. Je vhodný při spojování lisováním za tepla. IA 305 je jednosložkový vysokoteplotní anaerobní lepidlo určený na montážní válcové kovové díly. Vytvrzuje, když se díly upevní. Používá se na opotřebovaných dílech nebo na zašpiněných uložení a tam, kde se vyžaduje vysoce viskózní produkt s vysokou teplotní odolností. IA 305 rychle a spolehlivě vytvrzuje na většině kovových povrchů a těsní vůči většině průmyslových kapalin.

Balení 50g, 250g, 1000g, 5kg

Parametry 
Spára0,4 mm
Pevnost21 N/mm2
Barvazelená
Teplotní odolnostod – 55°C do +150°C

IA 609

Vysoká rychlost lepení pro elastomery, gumu, viton. Ve spojení s IA 701 lepí polyolefin, silikonovou gumu a PTFE.

Nízká viskozita a vysoká rychlost spojování pro elastomery, gumu, viton. Ve spojení s primerem IA 701 lepení polyolefinu,silikonové gumy a PTFE.

Lepido IA 609 je necitlivé k povrchu a poskytuje extrémně dobré spoje na široké škále substrátů včetně různých pevných a pěnových gum. Elastomery, které jsou obtížně lepitelné, např. APTK a EPDM, mohou být lepeny s IA 609, stejně jako nízkoenergické plasty nebo polypropylen.

Produkt má optimální smáčecí vlastnosti a extrémně rychlé počáteční vytvrzení.

Spoje lepené s IA 609 jsou odolné povětrnostním vlivům a klimatu, stejně jako většině elastomerových aditiv.

VÝHODY

 • necitlivý k povrchu
 • nízkoviskózní ( optimální smáčecí vlastnosti )
 • extrémně rychle vytvrzující ( minimalizuje čas příchytu )
 • slučitelný s nízkoenergickými plasty ( lepí polypropyleny, polyethyleny, atd. )
 • Balení: 10g, 20g, 50g, 500g
Parametry 
Manipulační pevnost1 – 20 sec.
Spára0,05 mm
Pevnost v tahu na střih21 N/mm2
Teplotní odolnostod – 54°C do + 79°C

A 4545

Lepení kovů (nerez ocel, hliník, železo, ferity), spojů kov – sklo, kov – plast a chromovaných či galvanizovaných povrchů navzájem.

Dvousložkové konstrukční lepidlo s vysokou rázovou a tažnou pevností. Vykazuje vysokou pevnost při odtrhování (276 kg/cm2). Má dobrou adhezi, dokonce i na lehce zaolejovaném povrchu. Je určen pro lepení kovů a plastických hmot do spáry 3 mm.Pro svoji nižší viskozitu je ideální pro dávkovací zařízení ve výrobních procesech.

Balení: 25ml

Parametry 
Manipulační pevnost4-5 minut
50% pevnost40-60 minut
Spára domax. 3 mm
Konečné vytvrzení6 hodin
Pevnost35 N/cm2

A 5050

Molekulární lepidlo na plasty a kompozity. Lepení všech druhů plastů a kovů i v kombinaci.

Konstrukční molekulární lepidlo 3. generace. Vysoká pevnost a odolnost vůči odlupování.

A 5050 je třetí generace dvousložkových vysokomolekulárních metakrylic konstrukčních lepidel, které kombinují velmi vysokou pevnost a teplotní odolnost tradičních akrylic s kvalitou pružného “gumového” vytvrzení odolného na “loupání a rázové šoky” a vysokou přilnavostí na plasty. Jeho revoluční molekulární struktura velkých molekul poskytuje extrémně vysokou pevnost a rozložení nárazů na celou lepenou hmotu.

Lepí kovy, hliník, barevné kovy, nerez ocel, sklo, epoxidy a epoxidové plasty, skelná vlákna, ABS, polykarbonátová skla, polyestery, GRP, bakelity, nylon, plasty, keramiku a jejich různé kombinace.
Pevnost spoje až do 350 – 380 kg/cm2 a teplotní odolnost do +180°C. Počáteční manipulační pevnosti je dosaženo za 5 – 6 minut, 75% pevnost je po 12 – 15 minutách a konečné vytvrzení po 6 hodinách. A to vše i při spárách až do 5mm.

Parametry 

Manipulační pevnost                   5-6 minut

Pevnost spoje                              35-38 N/cm2

Konečné vytvrzení                       6 hodin

50% pevnost                               8-12 minut

Spára do max.                             5 mm

Balení:                                          25ml

M 8210

Dvousložkové vytvrzující lepidlo s vysokou pevností pro kovy, nerez ocel, sklo, kámen a velkou škálu plastů (ABS, GRP, skelná vlákna, perspex, UPVC).

Čiré dvousložkové lepidlo M 8210 SUPER EPOXY rychle vytvruje za studena. Jedná se o neplněné polymerové lepidlo s výbornou přilnavostí, vhodné pro rychlé opravy a konstrukční aplikace s krátkým otevřeným časem pro práci.
M 8210 SUPER EPOXY je vhodné na lepení a opravy široké škály různých povrchů včetně oceli, litiny, hliníku, hliníkových slitin, skla, plastů, tvrdé PVC, ABS, polyesteru, tvrzený polystyren, polykarbonátu a pozinkovaného železa. Velice dobře lepí kámen, keramiku a mramor.

Balení: 24ml

SILAX PT 913

Do 300°C, speciální *vysokoteplotní* průmyslový silikon, jednosložkové, acetoxidem vytvrzující víceúčelové těsnění.

SILAX PT 913 je speciální vysokoteplotní průmyslový silikon řady SILAX dodávaný firmou HF MARKET. Je to jednosložkové, acetoxidem vytvrzující víceúčelové těsnění. Vlivem vlhkosti vytvrzuje do trvanlivého a stále pružného těsnění. Nestékavé, možno pracovat i ve svislé poloze. Těsnění po vytvrzení je odolné povětrnostním vlivům, vlhkosti a olejům. Má vynikající odolnost proti stárnutí, srážení a popraskání. Zachovává si své vlastnosti ve velkém rozsahu provozní teploty. Těsnění se nedoporučuje pro aplikaci na porézních materiálech.

TYPICKÉ POUŽITÍ
Je určen pro lepení a těsnění materiálů, které jsou vystaveny vysoké teplotě jako jsou např. plochá těsnění převodových skříní, olejových van, dělících rovin strojních dílů, kompresorů, utěsňování topidel a čerpadel. Lepení kovových, textilních a plastových částí výbav automobilových karosérií. Těsnění a zalévání tepelných elementů přístrojů, těsnění průmyslových pecí a dopravníkových pásů u průmyslových pecí, těsnění filtrů komínů. Těsnění, lepení, zalévání a ochranné povrstvení dílů, které jsou vystaveny vysokým teplotám. Lepení spojů kov-sklo. Těsnění jednoduchých spojů, spár na plechových komínech a kouřovodech.

Balení: 500g

Plošné těsnění Hylomar 

Výrobky Hylomar jsou vysoce vyspělé těsnící hmoty na polyester-uretanové bázi.

Vytváří trvale pružný plastický film umožňující případnou snadnou demontáž.

Vynikající teplotní odolnost od-50 až +250°C.

Standardní oblasti využití:

 • Těsnění turbínových pístových motorů.
 • Bloků motorů a převodovek.
 • Vodních pump
 • Závitových spojů.

Tato plošná těsnění jsou vhodná pro spojení materiálů: OCEL – OCEL / OCEL – PLAST / PLAST – PLAST.

Hylomar L & M & H je dodáván v následujících velikostech obalů

 • 80 ml tuba v provedení L, M, H
 • 300 ml kartuše v provedeních L, M, H

SPREJE

M 8034

Minerální penetrační kapalina s malým opotřebením a vynikající odolností pro styk s vlhkým prostředím.

M 8034 je minerální penetrační kapalina s malým opotřebením a vynikající odolností pro styk s vlhkým prostředím. Jeho unikátní vlastnost jako penetrování do nepřístupných míst zvyšuje využití tohoto tlakově odolného oleje. Vyznačuje se dobrou penetrací, vysokou přilnavostí a dlouhotrvajícím účinkem.
Snáší velice dobře teplotní šoky ( – 30 až + 180°C). Vynikající antikorozní ochrana. Aditiva obsažená v oleji výrazně snižují mazací cykly a tím snižují náklady a zvyšují užitné vlastnosti přípravku.
Kompatibilní s “O” a “X” kroužky. Největší použití je tam, kde standardní přípravky nedostačují požadovanému namáhání (tlak, teplota, vlhké prostředí, otáčky, atd.).

M 8034 má zvýšenou odolnost na tlak a opotřebení. Zaručuje vrstvu s konstantní tloušťkou a sourodým vzhledem. Neobsahuje SILIKON.

M 8034 je hlavně určen pro aplikace ve strojírenském, elektrotechnickém a zemědělském průmyslu, kde se používá jako velmi přilnavé, vlhkosti odolné mazivo.

M 8034 je doporučen pro mazání v náročných provozech, ve vlhkých provozech, v kyselém prostředí a tam, kde se vyskytuje možnost kontaktu s vodou. Je slučitelný s většinou plastů, elastomerů a gum. M 8034 zaručuje 100% využití svých vlastností při teplotách –30°C až +180°C.

Balení: 250ml, 500ml

M 8032

Silikonový 100% olej (kapalina) s nízkým opotřebením a extrémní odolností pro styk s vlhkým prostředím a vodou.

Silikonové mazivo bez obsahu rozpouštědel. Vytváří tenký sourodý, vysoce přilnavý suchý film. Největší využití najde v plastikářském průmyslu jako separátor forem, textilním, potravinářském a balicím průmyslu jako čisté mazivo. Ošetřuje a impregnuje materiály a chrání je před vlhkem.

Balení: 500ml

M 8038

Penetrující vazelína, syntetické absolutně čisté vysokotlaké adhezní PENETRAČNÍ mazivo s nízkým opotřebením a vynikající odolností pro styk s vodou.

Jemná vzlínavá vazelína vytěsňuje vodu a přilne i na vlhký povrch. Maže čerpadla, pumpy, ventily, ložiska, kladky, uzavírací šoupátky a převody.
Teplotní odolnost -30°C + 180°C.

Balení: 250ml

M 8048

Syntetické měděné vysokotlaké a vysokoteplotní montážní mazivo s extra nízkým opotřebením a vynikající odolností vůči povětrnostním podmínkám.

Antizadírací syntetické mazivo na bázi mědi. Vysoká teplotní odolnost až 1100 °C a tlaková odolnost 4800 N umožňují využití v extrémních podmínkách. Výborný pro mazání elektrických spojů, kontaktů a šroubení, kde vede elektrický proud, konzervace a mazání závitů uzavíracích šoupat, šroubových spojů parních vedení, vstřikových trysek, brzdových mechanismů, silových převodů, čepů stavebních, zemědělských a lesních strojů a všech kluzných ploch. Teplotní odolnost – 20°C + 1100°C.

M 8048 je určen hlavně pro aplikace ve strojírenském, chemickém, plastikářském, automobilovém a zemědělském průmyslu a při práci s kovem, kde se používá jako přilnavé, vodě, teplotě a tlaku odolné mazivo. Má unikátní vlastnost na spojování, má elektrovodivé vlastnosti.

M 8048 je doporučen pro mazání v náročných provozech, v teplotně namáhaných, VLHKÝCH provozech, v chemickém prostředí a tam, kde se vyskytuje možnost extrémního tlaku.
Je slučitelný s většinou plastů, elastomerů, gum a použitelný na všech kovech včetně chromovaných povrchů. Kompatibilní s “O” a “X” kroužky.

Balení: 500ml, 500g, 1000g, 5kg

Parametry 
Tlaková odolnost4800N
Teplotní odolnost+1100°C

M 8056

Řezný olej, řezná kapalina s unikátní složkou ochrany kovů pro těžké obrábění kovů a tvrdokovů

Univerzální řezný olej pro těžké obrábění železných a neželezných kovů. Maže tam, kde běžné oleje již nestačí. Snižuje opotřebení nástrojů, zvyšuje výkon, vytváří precizní povrch.

Řezná kapalina, je vybavena unikátními vlastnostmi pro všestranné použití. Vynikající mazací schopnost a nosnost kluzného mazacího filmu snižuje opotřebení, tření, hlučnost a prodlužuje životnost zařízení. Univerzálně použitelný řezný olej z syntetického oleje bez tuhých maziv s patentovanou
složkou ochrany kovů, kde na povrchu třecích ploch vytváří okamžitě vysoce kluzný a pevný ochranný film s velkou nosností (6000N), pro extrémní vysoká zatížení ( 0,42mm ). Velmi dobrá přilnavost, stabilita při vysokých teplotách.

Je ideální pro snadné a přesné operace materiálů , kde umožňuje vyšší řeznou rychlost ( snížení operačního času ) , chrání používané nástroje ( extrémní trvanlivost břitu a tím i delší životnost nářadí, snížení nákladů na nové nástroje ) , antikorozivně chrání obráběný materiál ( snížení nákladů na ochranu materiálu).

M 8056 je univerzální, proto ji lze použít na veškeré kovy a tvrdokovy, jako je ocel, nerez ocel, litina, mosaz, měď, hliník a jeho slitiny.

Balení: 300ml, 500ml

M 8064

Speciálně vytvořené suché mazivo (suspenze jemně rozptýlených tuhých mazacích částic) pro použití tam, kde nejsou vhodné běžné oleje a maziva.

Vytváří suchý kluzný povrch, který je vysoce tlakově a teplotně odolný. Nepostradatelný pro mazání v prašném prostředí, maže zámky, klouby, lineární a kluzná vedení, klouby, převody, řetězy, válečkové dráhy. Je ideální jako antizadírací prostředek na závitové vedení a při montáži strojních zařízení. Teplotní odolnost -20°C + 450°C.

Balení: 300ml, 500ml

MLX 1

Rozpouštěč rzi, vysoce prolínavý jemný mazací olej MLX je vybaven unikátními vlastnostmi pro všestranné použití

Speciální přípravek pro uvolnění zarezlých šroubů, matic, čepů, svorníků, táhel, bovdenů a nářadí.
Účinně a rychle uvolňuje zarezlé díly a kluzná složka MoS2 zajišťuje mazání při jejich demontáži. Tento přípravek zároveň chrání před korozí nástroje, šrouby, matice, panty, zahradní nářadí, strojní zařízení, auta, kola, zbraně a zámky.

Balení: 250ml, 500ml

ČISTIČ BRZD G-FIX 

Určený  pro rychlé a účinné čištění širokého spektra povrchů v průběhu oprav a montáží.  ČISTIČ BRZD čistí rychle a bezproblémově kovy, sklo, keramiku a téměř všechny plasty. Čistí bezezbytku. Díky svým vlastnostem nalezne uplatnění napříč průmyslovým spektrem.

 

• Čistič pro opravy a montáž.
• Čistí bezezbytku.
• Ideální pro bubnové a kotoučové brzdy, spojky a části motoru.
• Vhodný pro kovy, sklo, keramiku a téměř všechny plasty.

Balení: 600ml 

M 8100

Ocelová tyčinka pro rychlé opravy a lepení železných, litinových a ocelolitinových dílů.

Ocelová tyčinka pro rychlé opravy a lepení železných, litinových a ocelolitinových dílů, jako jsou : poškozené závity, potrubí, nádrže, tělesa armatur apod. Vysoká odolnost olejům, vodě, alkoholu, esterům a většině kyselin a žíravin. Lepí také kov, sklo, dřevo, keramiku, beton a mnoho umělých hmot.

Balení: 58mm, 175mm

M 8102

Hliníková tyčinka pro rychlé nekorodující opravy a lepení hliníku a jeho slitin.

Hliníková tyčinka pro rychlé nekorodující opravy a lepení hliníku a jeho slitin, jako jsou lodě, karosérie automobilů, hliníkové konstrukce, bloky motorů a převodovek apod. Lepí kov, sklo, dřevo, keramiku, beton a mnoho umělých hmot.

Balení: 58mm, 175mm

M 8105

Měděná tyčinka pro rychlé opravy trhlin, průsaků a netěsností, vhodná i na vlhké a mokré plochy.

Měděná tyčinka pro rychlé opravy trhlin, průsaků a netěsností, také na vlhké a mokré plochy, jako např. potrubí, fitinky, příruby, měděné plochy, vodní topení, teplovodní a studenovodní potrubí, mrazící a klimatizační zařízení, vodní tanky.

Balení: 58mm, 175mm

M 8106

Keramická tyčinka pro rychlé opravy na vlhké a mokré plochy i pro použití pod vodou.

Keramická tyčinka pro rychlé opravy na vlhké a mokré plochy i pro použití pod vodou. K utěsnění trhlin, otvorů, průsaků a netěsností na benzinových a vodních tancích, radiátorech, elektrických rozvodech, sanitárním zařízení, umyvadlech a vanách.

Balení: 58mm, 175mm

M 8110

Pomalu aktivující, vysokoteplotní, titanový opravárenský tmel.

M 8110 je vhodný na opravy a lepení široké škály kovů a dalších substrátů včetně měkké oceli, galvanizované oceli, (šedé) litiny, hliníku, keramiky a termoplastů. Jeho homogenní vlastnost umožňuje aplikace jak na horizontální, tak na vertikální povrchy, a to i specielně tvarované. M 8110 se používá na opravy ocelových odlitků, pump,

ventilů, tankerů, potrubí, krytů, obložení, čerpadel, poškozených přírub a zazubení (klínových drážek), kde jsou zvýšené nároky na teplotní odolnost. Veliké uplatnění má v plastikářském průmyslu na opravy forem.

Vysokoteplotní titanová tyčinka s extrémní tlakovou odolností je tvarovatelný tmel na opravu:

 • železných trubek, nádrží, nářadí a vybavení
 • na opravu ztržených závitů
 • na opravu matic a šroubů v ploše
 • na opravu trhlin v odlitku
 • na udržení a umístění upínadel a značek
 • na opravy modelů, forem a odlitků
 • tvoření prototypů; zajišťování závitů
 • opravu prasklých odlitků /s IA 107 Penetrace/
 • opravy odpadních trubek a okapových žlabů
 • opravy upínacích osvětlovacích zařízení, vodovodních potrubí
 • kotevních šroubů; a mnoho dalších využití.

M 8110 má dobrou pevnost, tlakovou a chemickou odolnost ( olej, benzín, voda ), což jej dělá zvláště vhodným do strojírenství a automobilového průmyslu.

Substráty, které nejsou vhodné na lepení, jsou PVC a guma.

Nepromíchaná titanová tyčinka bude dlouho trvanlivá, jestliže je chráněna od přímého kontaktu se vzduchem

Balení: 175ml

M 8215

Plastická ocel – dvousložkové epoxidové lepidlo

.Dvousložkové epoxidové lepidlo plněné ocelí pro pevné a trvalé opravy ocelových a litěných dílů. Lepí také dřevo, sklo, kámen a mnoho plastů.

Baleni: 25ml, 500g

M 8216

Dvousložkové epoxido/polymerové lepidlo plněné hliníkem pro pevné a trvalé opravy hliníku a jeho slitin.

M 8216 Plastický Hliník je speciální dvousložkové, za studena rychle vytvrzující, hliníkem a oxidy Titanu plněné polymerové lepidlo s EXCELENTNÍ přilnavostí pro rychlé opravy a konstrukční aplikace s krátkým otevřeným časem pro práci.
M 8216 Plastický Hliník je vhodné na lepení a opravy široké škály různých povrchů včetně hliníku, hliníkových slitin, oceli, PVC, polyesteru, polykarbonátu a pozinkovaného železa.